Herní pravidla

Pravda a úkol je zábavná, sexy a intimní společenská hra, kterou si můžete zahrát s přáteli, páry a rodinou. Teď už se na oslavách nebo při přespání u přátel nemusíte nudit k smrti. K dispozici budete mít odvážné otázky a skvělé úkoly!

Co je Pravda nebo úkol?

Pravda nebo úkol (také známá jako Truth or Dare) je jednou z nejlepších společenských her, které posouvají náhodná setkání na novou úroveň. Díky ní ožijí i ty nejnudnější oslavy, na kterých se s přáteli můžete bavit u zábavných, osobních i intimních otázek. Jde opravdu o klasiku pro jakoukoli párty nebo přespání!

Co je na Pravda nebo úkol nejlepší? Možnost poznat další hráče na trochu hlubší a osobnější úrovni. A samozřejmě je přinutit udělat ze sebe úplné blbce.

Tak na nic nečekejte a začněte hrát, abyste otestovali odvahu vašich přátel a rodiny! Stačí vám jen naše aplikace, která je napěchovaná vtipnými, osobními i odvážnými otázkami a výzvami.

Nezapomeňte se ale pořádně obrnit, abyste zvládli všechny ty trapné chvilky! 🤔

Jak se Pravda nebo úkol hraje?

Pravdu nebo úkol lze hrát s přáteli, páry nebo rodinou. Je jen na vás, jestli chcete hrát ve větší skupině nebo jen s nejbližšími přáteli. Ve velké skupině jistě dojde k mnoha nejrůznějšími zábavným okamžikům. Ale omezený počet hráčů vytváří zase trochu intimnější prostředí, které je vhodné pro trochu osobnější otázky hry.

Ať už si vyberete jakkoli, základ hry je jednoduchý. Nejdříve se jako skupina rozhodnete, kdo začne. Hráč, který začíná, si musí zvolit mezi pravdivým odpovídáním na otázku a provedením úkolu. Tento hráč dostane otázku nebo úkol, se kterou přišel zbytek skupiny, nebo předchozí hráč.

Po otázce nebo úkolu se aktuální hráč zeptá dalšího hráče: „Pravda nebo úkol?“ (případně „Vadí nevadí? “) a hra pokračuje. Skupina může pořadí hráčů zvolit libovolně: můžete hrát v kruhu nebo může dalšího hráče zvolit hráč aktuální.

Potřebujete trochu inspirace? Nejzábavnější otázky pro Truth or Dare můžete najít online na této webové stránce. Dali jsme pro vás dohromady stovky zábavných otázek a úkolů!

Zahrajte si online verzi ✨

V naší mobilní aplikaci pro iPhone a Android můžete najít přes 1 000 otázek a úkolů, ze kterých vám budou rudnout tváře i bolet břicho ze smíchu. Rozhodně to zkuste!

Stáhnout pro iPhone Stáhnout pro Android
Hrát online

Dobré otázky na pravdu

Pokud hráč zvolí „pravdu“ musí na otázku upřímně odpovědět. To znamená, že se jich nechcete tak úplně ptát na jednoduché otázky, které pro ně bude lehké odpovědět. Chcete přeci, aby se začali trochu červenat a před vyřčením bolestivé pravdy se trochu zarazili! Čím osobnější a nepříjemnější otázky, tím větší zábava to je.

Seznam pravd

Níže jsme pro vás dali dohromady několik zábavných a odhalujících otázek!

Další: Otázky Pravdy nebo úkolu vhodné i pro děti

Dobré úkoly 🔥

Pokud hráči zvolí „úkol“, musí provést nějaký úkol. Nechcete samozřejmě, aby udělali něco nudného, jako je stání na jedné noze jednu minutu. Ani nechcete, aby udělali něco šíleného nebo nepříjemného, prostě něco, co opravdu udělat nechtějí!

Seznam úkolů

Pro opravdové odvážlivce jsme níže dali dohromady pár zábavných úkolů!

Další: Sexy otázky vadí nevadí (18+)

Variace Pravdy nebo úkolu

Chcete tradiční hru vadí nevadí trochu okořenit? Pokud se odvážíte, můžete si určit vlastní pravidla pro vyhrazení limitů vaší hry. Zde je několik kreativních nových herních pravidel, které mohou váš večer proměnit v herní noc, na kterou nikdo nezapomene.

Pravidlo vyber si svůj úkol

Pokud někdo opravdu nechce provést úkol, který mu byl přidělen, mohou ostatní hráči vybrat nějaký vlastní náročný úkol. Hráč si následně musí jeden z nových úkolů vybrat.

Nevyhnutelný úkol 😈

Lidé se často bojí zvolit úkol. Proto raději zůstávají u relativně bezpečných otázek. V této verzi hry nemají hráči mezi „pravdou“ a „úkolem“ na výběr. Jednoduše se střídají. Z toho nejde vycouvat!

Roztočení flašky

Nechte flašku pracovat za vás, abyste jen nečekali, než přijde řada na vás. Tato kombinace flašky a vadí nevadí je naprosto geniální! Flaška se roztočí uprostřed kruhu a ten, na koho ukáže, si musí zvolit mezi „pravdou“ a „úkolem“. Následně se flaška zatočí podruhé, aby se vědělo, kdo se bude ptát.

Pití a panáky! 🍻

Jste už dospělí? Tak můžete zábavu ještě trochu více okořenit alkoholem. Můžete vyzkoušet několik různých verzí. Můžete například místo pravdy zvolit vypití panáku. Nebo můžete nechat hráč zvolit (trochu nechutnější) mix panáků, pokud se jim otázka nebo úkol nezamlouvá.

Ať už zvolíte cokoli: pamatujte na to, že pít se má s mírou (s malým m). Ano, trochu opilejší úkoly mohou být zábavné, ale naprosto se zřídit už zábavné úplně není. Tato hra není určena k tomu, abyste se opili pod obraz. Je určena pro zábavnou a vzrušující noc s přáteli nebo rodinou.

Jste připraveni začít hrát? Zahrajte si online nebo si stáhněte naši aplikaci pro iPhone a Android:

Stáhnout pro iPhone Stáhnout pro Android
Hrát online

Vždy se musíte cítit dobře!

Další věc, která by měla být jasná: pokud je vám nějaká otázka nebo úkol opravdu nepříjemná, požádejte prostě o novou. Není se za co stydět a nikdo by neměl cítit tlak říct nebo dělat věci, které mu jsou opravdu nepříjemné.

S tímto problémem obvykle pomáhá dohodnout se na typech otázek a úkolech, které budou zakázány. Někteří lidé nemají rádi otázky nebo úkoly spojené s alkoholem, drogami nebo sexem například. Díky tomu nikdo nebude nucen vypít panáka nebo svlíknout část oblečení.

Můžete se dohodnout na těchto „pravidlech“:

Mějte na paměti, že hra by měla být zábavná a bezpečná pro všechny. Nedělejte při úkolech nebezpečné věci a nenechte se nutit k zodpovězení otázky, která je příliš osobní nebo by mohla mezi vámi a dalšími lidmi ve skupině vytvořit napětí. Máte právo říci „ne“, na to nezapomínejte!

Dobře se s touto hrou bavte! Nezapomeňte vyzkoušet naši aplikaci zdarma s Truth or Dare otázkami.

Stáhnout oficiální aplikaci 😍

Pravda nebo úkol app icon

Pravda nebo úkol

App Store Play Store
QR code Scan icon Naskenuj mě
Pro iPhone a Android